| Geoloand a întrebat:

as vrea sa ma ajutati si pe mime cu ceva. De curand am primit pozele de album pentru clasa a 12 a, problema e ca le- am primit in PDF, cu ajutirul unui program am reusit sa le transform in jpg dar problema adevarata este ca atunci cand le am salvat in calculator in jpg se deschid si sunt mai multe pe o pagina, cum as putea sa le fac sa fie una singura. Nu 10 pe un format jpg atunci cand deschid, sper sa intelegeti ce vreau sa spun.Nu merge in paint, am incercat. multumesc!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Trebuie să faci „crop" pe fiecare pozulice de pe o pagină, apoi „save as..." și astfel o să ai pozele „desfăcute" (Cu IrfanView de exemplu). Dar la o calitate cel puțin îndoielnică. Solicită fișierele originale, nu ALBUMUL.

| K0sti a răspuns:

Spune-i sa ti le trimita ca poze! Sa le arhiveze si sa le urce pe un hosting si sa-ti dea link-ul sa poti sa le descarci! Greu cu tehnica asta!