| t5h5Andreeahhrth a întrebat:

Bună.
Aș vrea să mă pun cu cineva în relație pe Facebook dar persoana respectivă nu apare în listă când îi scriu numele. Ce trebuie să fac?

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Atunci ar trebui sa-ti dea el link-ul lui de la Facebook sau tu sa-i dai link-ul tau, ceva de genul: https://www.facebook.com/nume.nume
Dupa aceea intri in browser (tu sau el) pe link-ul respectiv si va dati mesaje, cereri de prietenie si asa mai departe.

4 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Incearca sa scrii cu @ sau q in fata numelui

| t5h5Andreeahhrth explică (pentru alex495):

Lista cu persoanele care au numele respectiv îmi apare, dar nu este și el printre ei deși am scris exact numele cum trebuie

| LinxCont a răspuns:

Incearca de pe alt cont Facebook. Poate te-a blocat persoana pe contul asta de pe care o cauti.

| t5h5Andreeahhrth explică (pentru LinxCont):

Nu m-a blocat. Eu nu-l găsesc în listă pe contul meu iar el nu ma găsește în listă pe contul lui

| LinxCont a răspuns (pentru t5h5Andreeahhrth):

Atunci ar trebui sa-ti dea el link-ul lui de la Facebook sau tu sa-i dai link-ul tau, ceva de genul: https://www.facebook.com/nume.nume
Dupa aceea intri in browser (tu sau el) pe link-ul respectiv si va dati mesaje, cereri de prietenie si asa mai departe.