| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un aparat foto DSLR Nikon sau Canon. As vrea sa aiba focalizare buna. Dati-mi niste modele care sa fie bune, dar pana in 1500 de lei.

8 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Cam mic bugetul!

Canon EOS 1100D
Nikon D3100
Eu recomand un: Nikon D90 sau Canon EOS 600D

| Treistariustar a răspuns:

Uite aici un Nikon d3100 la reducere extrem de mare http://bit.ly/114vg5e merita cumparat

| Snapped a răspuns:

Nikon D3100 + obiectiv costa fix 1499 la F64 http://bit.ly/11t4dM2

| nataliaduchess a răspuns:

Pai desi bugetul tau e cam mic eu pot sa iti recomad un DSLR Nikon D5100 pe care il folosesc in prezent si pe care am dat 3000 lei insa am primit si un obiectiv la el. Daca e prea scump pot sa iti recomand un aparat foto compact Canon Power Shot. Totusi dupa cum ai spus tu iti doresti un DSLR. Sa stii ca la suma pe care ai precizat-o nu se poate achizitiona un astfel de aparat. Poate daca mai testezi piata vei reusi.Eu mi-am cumparat de pe internet DSLR-ul la reducere anul trecut.Bafta.

| IulianArt a răspuns:

Ești începător?
Fiindcă dacă da atunci îți recomand
Să-ți iei ceva nu foarte scump
Nu înseamnă că dacă îți iei un aparat scump o să fii fotograf
Așa am crezut și eu
Am 2 ani
Și recomand începătorilor să-și ea ceva cu care să se învețe iar pe urmă poți lua ceva mai mare mai mic
Acum poți să-ți iei ceva până în 1000 lei
Așa cum am spus
Dacă ești începător nu te ajuta dacă îți iei un aparat scump și nu știi să-l utilizezi
Recomand un Canon până în 700-900 lei

| BibleThump a răspuns:

La preţul ăsta cel mai bun ar fi un Nikon D90 sau un D3100, nu iei altceva mai bun la banii ăştia. Fundă?

| Dascalasu_II_Alexander_1990 a răspuns:

Salut eu as merge pe Canon, am pe cineva care vinde un Canon 50D cu obiectiv de 50mm 1.8 pentru portrete, cu putin mai mult decat bugetul tau, dar poate ajungeti la un acord. Lasa-ma sa stiu daca esti interesata.

| anonim_4396 explică (pentru Dascalasu_II_Alexander_1990):

Nu, multumesc pentru oferta!