| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi iau un pc. In specificatii scrie free dos. Ce windows merge sa instalez pe el? 7, 10?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de procesor si de memorie. In principiu merge orice Windows. Iti recomand Windows 7 sau 8.1. Windows 10 este uneori ca dificil.

| Crăiță_Darius_2001 a răspuns (pentru Salontanul):

Are procesor Intel core i7 si 16 gb de memorie ram

| Salontanul a răspuns (pentru Crăiță_Darius_2001):

E ok. Merge oricare Windows dar iti propun sa mai lasi sa treaca un an pana wi folosi Window 10. Intre timp mai apar update-uri.

| Hitback a răspuns:

Cel mai probabil merge orice windows.

| Dumbi a răspuns:

Da merge! Dar iti recomand sa ti-l iei pe piese, vei iesi mult mai bine!happy

| Bandit288 a răspuns:

Orice Windows merge sa instalezi daca e Free DOS