| KKH21 a întrebat:

Bună! Aseară am dat Forced shut down laptopului meu (are windows7), iar atunci a rămas pe poza de fundal. Astăzi când l-am repornit, am avut ecranul negru, apoi a intrat pe desktop, dar nu-mi apar Taskbar-ul și nici iconițele. Task Managerul îl pot deschide și aș putea face acțiuni. Pot face ceva să apară iconițele și Taskbar-ul? Mulțumesc anticipat pentru posibilele răspunsuri.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu merg pe varianta reinstalarii windows-ului.

| LPCTSTR a răspuns:

Ii dai din nou force shutdown, vezi daca isi revine si nu mai faci niciodata prostia asta. In caz ca nu-si revine, verifica daca nu ai facut alte setari. Eventual, foloseste un restore point.

| Zuzu1991 a răspuns:

Task manager
file/run
acolo scrie explorer si apasa enter

| ncristian7805 a răspuns:

Deschite task manageru, du-te la procese, dai click dreapta pe explorer.exe si dai end, si vezi daca merge. Sa nu mai dai niciodata force shutdown, deoarece o sa f. toate componentele din laptop.