| alex040599 a întrebat:

Aseara calculatorul mi-a facut pentru prima data o fita:
L-am pornit,a pornit si Windows-ul,dar a aparut fereasta cu "Dumping phisical memory", idar dupa ceea s-a inchis.L-am repornit si a mers fara probleme.Astazi de dimineata,cand sa il deschid, vad ca monitorul nu mai primeste semnal.Am crezut ca de vina e monitorul, asa ca am conectat unul mai vechi...Tot nimic.
Ce credeti ca poate fi de vina? Praful de pe componente,memoria RAM, placa de baza sau video?

3 răspunsuri:
| Icar25 a răspuns:

Cel mai sigur placa video sa "prajit" schimba placa video si ra un reset values in bios (sau era default setings ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia incearca sa cureti tot pc-ul, inclusiv rami! inclusiv si placa video, daca e integrata curata toata placa de baza, dar daca e dedicata curat-o calumea!

| alex040599 explică:

Placa de baza s-a ars.Asta era problema