| Voicu_Mirela_1991 a întrebat:

aseara mi am pus telefonul la incarcat, iar dimineata cand m-am trezit se incarcase abia 67% si totusi a stat toata noaptea. L am lasat incontinuare la incarcat si in momentul de fata este tot 67%. De ce se incarca greu? Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Incearca alt incarcator. Un alt motiv poate fi modulul de control al baterie (o mica placuta cu circuite care controleaza incarcarea) Daca nu merge cu alt incarcator, du-te la service sa iti dea cateva suturi in baterie (am facut si eu cu scces la mai multe baterii care aparent nu se incarcau.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca cu alt incarcator si, eventual, fa-i o inchidere si redeschidere. Daca nu va trebui facut un Factory reset. Asta inseamna sa salvezi contactele pe net (recomand un cont pe Keep Contacts), pozele, muzica si alte fisiere in PC si apoi sa-i dai comanda de resetare.

| vocea a răspuns:

Buna este evident ca este de la incarcator, incearca sa il bagi in usb-ul de la calculator.

| octav005 a răspuns:

Posibil sa fie de la incarcator. s-au vreun fir intrerupt de la el,

| Mihaelablabla a răspuns:

Esti sigura ca incarcatorul este bagat in priza?

| Netadd a răspuns:

Salutare,
Mai multe detalii: OS (Android, iOS) și modelul telefonului.
Ai încercat un on-off?

| Voicu_Mirela_1991 explică (pentru Netadd):

Da, am incercat si on-off