| Sanusperiniciodatalamaibine a întrebat:

Aseara mi-am scapat telefonul in apa. In 2-3 secunde l-am scos rapid,i-am scos bateria si am incercat sa-l usuc cu feonul, dupa care l-am aprins si a mers. La un moment dat i s-a aburit ecranul in colturi. Dupa aproximativ 4-5 ore de la scapare,l-am inchis si l-am lasat la uscat,insa acum nu se mai aprinde deloc. L-am desfacut, l-am sters si acum l-am mai lasat sa se usuce.
Oare isi revine?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred. In momentul in care a cazut in apa a facut scurt undeva.

| smartlollipop a răspuns:

Incearca sa il pui peste noapte intr-un vas cu orez. ( O sa vina chinezii dimineata, atrasi de orez, si ti-l repara. laughing))) - glumesc. )
Orezul trebuie sa absoarba apa. Daca dimineata nu merge, du-l la un specialist, ar trebui sa il dea cu spray de contact daca nu a fost multa apa sau sa schimbe cateva piese.