| AnemonaP a întrebat:

astazi de cand am deschis calculatorul in partea stanga si dreapta a monitorului apare ceva negru si ecranul s-a micsorat si scrisul este mic, i-am dat restart de foarte multe ori si tot nu merge, ecranul este intre doua bariere negre, nu a mai facut asa niciodata, am monitor BENQ. Multumesc, Funda+vot
P. S. Fara raspunsuri stupide

Răspuns Câştigător
| DeathDealer a răspuns:

Incearca sa schimbi rezolutia. BenQ am si eu in landscape de 21 de inci, dar nu mi-a facut probleme. da rezolutia mai mica su mai mare si vezi ca sub monitor ai niste butoane, dai acolo pe acel buton care scrie auto. sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| SantaAndrei a răspuns:

Intra la setarile monitorului, din butoanele de pe el. Si vezi ca are un buton AUTO(sau ar trebui), dai click pe el si ti-l incadreaza el bine pe tot monitoru.

Sau daca nu merge asta schimbi rezolutia ecranului intr-una mai mare.