| Teodora2004Teo a întrebat:

Astazi mi am luat niste mancare la pachet,dar nu stiu cum,a ajuns sucul din ea in ghiozdan, langa telefon.Telefonul merge bine, dar difuzorul se aude incet.Nu era o cantitate mare de apa.Se poate rezolva daca il tin in orez? Daca nu,cat costa sa il repar, avad in vedere ca doar difuzorul pare sa fie singurul care nu functioneaza? (model:Huawei P9 lite)
P.S:Telefonul meu nu se poate deschide (adica nu ii pot scoate carcasa)

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu trebuie sa il deschizi tu.
trebuie sa il deschida tipul de la service unde ar fi trebuit sa il duci deja. garantia nu acopera acest tip de incidente.

| kar1GaNNN a răspuns:

E clar ti s-a dus difuzorul din spusele tale.
Dul la UN GSM sau daca ai garantie du-l de unde l-ai cumpărat.
În jur de 150 de lei costă.

| Teodora2004Teo explică (pentru kar1GaNNN):

Daca eu l-am stricat se aplica garantia?

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Teodora2004Teo):

Da, atata timp cat e in garantie.

| Dianaa555 a răspuns:

Mama si-a scapat telefonul in apa si nu functiona absolut deloc
L-a tinut in orez 2 zile sau chiar 3 si era ca nou
Dar atunci cand iti scapi telefonul in apa trebuie sa-l inchizi imediat pentru ca s-ar putea sa-l strici mai tare
Incearca mai intai orezul si vezi daca functioneaza! Bafta!