| Bozgi200 a întrebat:

Buna,astazi mi-am reinstalat windows-ul 7 si nu imi recunoaste cablul de internet RDS&RCS.De unde pot downloada driverele necesare.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica doua lucruri:
1. Daca apare placa de retea in Device Manager si nu are ceva semn galben sau rosu.
2. Daca nu-ti apare on Task Bar un semn de calculator cu un X rosupe el.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru cablu de internet NU-ti trebuie driver!
Trebuie doar sa-ti configurezi o retea tip PPPoE, la care sa introduci numele si parola de acces de pe prima pagina din contractul de internet.
Atentie mare la literele minuscule si majuscule, fiindca nu te vei putea conecta daca gresesti!

| Bozgi200 explică (pentru Bula):

Am facut acesti pasi si imi tot apare error 651, problema este ca nu vede cablul

| Bozgi200 explică (pentru Bula):

Multumesc,rezolvasem in alt fel dar m-a ajutat comentariul tau!

| Bula a răspuns (pentru Bozgi200):

Verifica doua lucruri:
1. Daca apare placa de retea in Device Manager si nu are ceva semn galben sau rosu.
2. Daca nu-ti apare on Task Bar un semn de calculator cu un X rosupe el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De pe site ul producatorului laptopului sau al placii de retea

Răspuns utilizator avertizat