| Efemerida a întrebat:

Astazi mi-am scapat telefonul in apa, dar nu l-am inchis imediat asa cum ar fi trebuit. Acum se aude sunetul specific daca il inchid sau il deschid, se aude daca apas pe tasta de volum, suna si chiar pot sa raspund daca apas unde trebuie pe ecran, dar telefonul nu mai afiseaza nimic. Daca schimb display-ul, telefonul poate fi reparat sau mai e si altceva?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca a luat apa, inseamna ca nu-i afecatat doar displayul, ci tot telefonul, fiind o chestie de timp scurt, pana nu va mai putea fii folosit deloc.

| MixEverything a răspuns:

Depinde de costul reparatie happy fugi la un service.

| ovidiu123432 a răspuns:

Depinde ce piese au fost afectate, iti recomand sa mergi la un service pentru a fi mai sigura