| MrRadu2004 a întrebat:

Atunci când deschid calculator, imi apare pe monitor asta: "System alert! Batery is low!"Ce trebuie sa fac? Fundahappy

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Pe placa de baza se afla o baterie (c-mos) care trebuie schimbata. Ea aigura mentinerea unor date din calculator, chiar si cand acesta este scos din priza (data, ora, setarile din Bios). Daca nu te pricepi sa umbli in unitate, e recomandat sa apelezi la un service sau la o persoana care are cunostinte in acest sens.