| NunuNini a întrebat:

Buna!
Au aparut ceva modificari (in bine) la Facebook?
Am observat in ultima vreme la unii useri ca scriu unele cuvinte cu Bold (ingrosat) sau cu alte fonturi decat cel clasic al Facebook. Nu sunt poze, am verificat. Daca da, cum se face asta? Multumesc.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu am verificat. Dar, uite o solutie, până găsesti tu ce ai nevoie la setările de pe Facebook (deși, sincer, mă indoiesc că există, eu stiu cum se scrie boldit sau cu litere Italice pe Whatsapp).

Uite, iti dau un link.
Tu scrii tot ce doresti in spatiul destinat textului (unde apare scris: YOUR TEXT), iar apoi dai copy (apare in dreptul fiecărui font cuvantul "Copy", dar tu alegi fontul dorit) si apoi il lipești pe Facebook. Sper că nu te-am încurcat. happy

https://yaytext.com/bold-italic/

| NunuNini explică (pentru floresdemayo):

Cred ca asta trebuie sa fie. Nu am stiut de ele. Acum nu am timp, voi incerca pe seara. Multumesc mult. Nu ai cum sa ma incurci.

| NunuNini explică (pentru Werrich):

Multumesc. Am sa incerc pe seara. Acum nu mai am timp.