| Ana282003 a întrebat:

Buna!
Aveam niste înregistrări foarte importante pe telefon, însă azi, când am vrut sa le ascult, nu le-am putut găsi, nici în aplicația respectiva, nici salvate în Google drive. Nu le-am șters, dar nu știu de ce nu le pot găsi nicăieri. Exista vreo posibilitate de a le recupera?

8 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Daca nu le-ai sters trebuie sa existe undeva. Poate ti le-a sters altcineva daca il compromiteau.
Daca nu si nu, atunci mergi la service.

| IceRope a răspuns:

Există, dar implică niște manevre care implică un sistem de operare Linux. Găsești aici explicații: https://videotutorial.ro/......droid/amp/
Așa că, du telefonul la un service dedicat, dacă ai fișiere importante de recuperat.

| Ana282003 explică (pentru IceRope):

Asta e problema, in weekend trebuie sa merg acasă, bunica mea e bolnava și nu mai am când sa îl duc. Îmi e teama că perioada mare de timp va afecta modul în care sunt recuperate înregistrările audio.

| IceRope a răspuns (pentru Ana282003):

Nu va afecta nimic. Totul este acolo.

| nukeyly a răspuns:

Cand iti toata viata pe un telefon e bai mai ales cand pierzi tot sau se sparge, de aia datele se tin clona pe alte deviceuri fizice nu gogo drive cu garantie scrisa pe fum.

| Ana282003 explică (pentru nukeyly):

Erau înregistrări de la prelegerile de la facultate, nu chiar personale. Dar erau foarte necesare, pentru că erau niste prezentări esențiale pentru examen. Eu le-am scris de mana, doar că este un ritm de prezentare accelerat, așa că pe cele mai importante le-am înregistrat audio

| maria683 a răspuns:

Depinde daca sunt inregistrari audio sau clipuri, de ex daca le ai facut pe snapchat iti raman acolo, daca e in telefon, incearca sa cauti la fisiere media sau "fisierele mele"

| Ana282003 explică (pentru maria683):

Sunt înregistrate cu aplicația de înregistrare voce de pe telefon.