| Andreee a întrebat:

Azi am aprins laptopul, am vazut ca are putina baterie si m-am dus sa iau incarcatorul. Pana sa il bag la incarcat acesta s-a stins. Am conectat incarcatorul dar ledul nu se aprine, si nici laptopul. Care ar putea fi problema? Laptopul este destul de nou, are aproape un an. Multumesc!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate bateria din laptop si baga-l direct la priza si vezi daca se aprinde. Daca nici asa nu se aprine, atunci e defect laptopul, daca se aprinde, atunci e defectă bateria sau este descarcată. Daca bateria este defectă mergi si cumperi una nouă dar mergi cu bateria sa o i ei acelasi model si dimensiuni.

| IseeVoices a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Chiar daca bateria ar fi stricata tot ar merge laptopul crede-ma am patit si mergea doar ca trebuie sa fie in permanenta conectat la priza.

Cat despre problema e posibil sa fie de vina incarcatorul daca ai spus ca laptopul s-a aprins pana sa-l bagi la incarcat atunci mai ramane doar incarcatorul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate fii defect incarcatorul daca nici ledul nu se aprinde, in acest caz ori schimbi incarcatorul, ori il duci la reparat la un atelier de reparatii televizoare sunt electronisti care i ti pot măsura alimentatorul sa vada ce defect are si poate ti l repara pe loc. Doar sa ai bani la tine ca aceste reparatii costă nu le repară gratuit.

| Nelu62 a răspuns:

Mai lasa-l in priza si incearca mai tarziu.