| Tentacle111 a întrebat:

Azi am incercat sa descarc un joc si m-am uitat la comentariile celor care au downloadat si ei jocul.Si aproape toti spuneau ca:,,IT CONTAINS TROJAN!", eu stiu ca e un virus puternic dar jocul s-a downloadat doar 1.0%.Se poate sa fi luat virusul? L-am si sters rapid. Daca da, cum il elimin? Multumesc.

9 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Viruul nu se executa singur.

Daca ai fi dat dublu click pe ceva descarcat, atunci s-ar fi executat si te-ai fi infectat. Daca doar ai descarcat 1 % si l-ai oprit, nu s-a intamplat nimic.

| Borsko a răspuns:

Daca s-a luat 1% nu s-a luat si virusul, dar ideea e ca jocul nu are virus, nu conteaza ce joc e.

Daca il iei de pe net aproape toate antivirusurile il gasesc ca virus pentru ca. jocul a fost modificat sa-ti mearga gratis si antivirusurile doar spun ca e virus dar nu e, ia-l cu incredere.

| SamsungGalaxyS3 a răspuns:

Iei un antivirus bun : Kaspersky, AVG...
Ori, daca nu vrei sa se dezolte si mai rau virusul, daca l'ai fi luat, reinstalezi un nou windows + un antivirus
Daca vrei sa elimini de tot jocul :
1. Start
2. Control Panel
3. Programe...
4. Cauti programul
5. Dezinstalare Program/Joc
Gata :*

| xxGhost99xx a răspuns:

Nu cred

| Tentacle111 explică (pentru xxGhost99xx):

Copile eu vreau sa fiu sigur!,, Nu cred".

| Miss_7578 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie asa cu un program. Eu mi-am instalat AVG 2013 si mi-a detectat Trojan happy dar tu daca ai oprit imediat, nu cred ca virusul s-a instalat in Pc-ul tau. Iti pot da Install de la AVG daca vrei

| lovesMt2 a răspuns:

Cel mai bine fa o scanare cu BIDEFENDER ca sa fi sigur!

| Tentacle111 explică (pentru lovesMt2):

Vrei sa spui BITDEFENDER.

| lovesMt2 a răspuns (pentru Tentacle111):

Exact E CEL mai bun program moca anti virus (si premium) recomand!