| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, azi am spart o tableta si nu stiu ce e spart la ea. Am scapat-o pe jos si tot ecranul s-a facut alb si unde s-a spart s-a facut negru cu pucte colorate si in jumatate din ecran nu e spart si unde nu e sparta tableta pot sa o deschid, sa pornesc aplicatii. Ce e defect la ecran?

Răspuns Câştigător
| gheorghe699 a răspuns:

Am patit acelasi lucru, saptamana trecuta, cu o tableta noua, cumparata de o saptamana ..am fost la magazin, desi era in garantie, spargerea ecranului nu este garantata, asa ca am trimis-o la unitatea service a fabricii, la Buc ..eu fiind din provincie, distractia a costat 148 lei. bafta!

2 răspunsuri:
| Bogdann1107 a răspuns:

Trebuie sa schimbi display-ul tot.
Practic s-a spart si trebuie inlocuit.

| gheorghe699 a răspuns (pentru Bogdann1107):

Si la mine, display-ul si ecranul ..total 148 lei.