| MrFrost a întrebat:

Azi, in timp ce voiam sa scriu la tastatura, am observat ca butoanele "3 e d c" nu functioneaza, cum pot sa le repar sau ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Catalinhhh a răspuns:

Salut ar fi mai ok să cumperi o tastatură nouă 5-6 ani, te-a ținut bine. Uite găsești aici cu 30 de lei : http://www.evomag.ro/......Tastatura/
Dacă vrei pentru gaming sau cu mai multe comezi sunt și mai scumpe, dar eu zic că una simplă e ok.

4 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Cel mai probabil undeva nu se face contact bun.
La o tastatura obisnuita am avut probleme asemanatoare atunci cand folia cu contacte nu facea bine contact cu cablajul tastaturii.

Solutii - se pot strange putin suruburile care tin cablajul in contact cu folia, se pot curata contactele foliei si cablajului. Daca e tastatura de laptop, la fel pot fi contacte proaste intre tastatura si laptop.

| Catalinhhh a răspuns:

În ce sens nu funcționează? Sunt blocate sau când apeși pe ele nu răspund cu literele respective?

- Ai putea reseta PC.
- Ai putea scoate acele taste și să cureți respectivul loc.
- Ai putea să apeși de 2-3 ori mai tare. (În caz că sunt blocate) și pe urmă să vezi dacă merg.

Seară bună!

| MrFrost explică (pentru Catalinhhh):

Buna! Pratic, butoanele mentionate mai sus nu raspund la comanda in timpul apasarii. Au mai functionat, pana azi, doar prin apasarea fortata a lor, acum nu mai merge cu nimic, drept, ca tastatura o am de vreo 5-6 ani si nu am avut nicio problema cu ea pana acum. Posibil ca problema sa fie oare din cauza vechimi tastaturii? Sa cumpar o tastatura noua? Scuze daca am intrebat cu intarziere.

| MrFrost explică (pentru Catalinhhh):

Mersi! Seara placuta!

| Catalinhhh a răspuns (pentru MrFrost):

Salut ar fi mai ok să cumperi o tastatură nouă 5-6 ani, te-a ținut bine. Uite găsești aici cu 30 de lei : http://www.evomag.ro/......Tastatura/
Dacă vrei pentru gaming sau cu mai multe comezi sunt și mai scumpe, dar eu zic că una simplă e ok.