| Paulystar a întrebat:

Azi mă jucam Minecraft, am pus o comanda si brusc ecranul mis-a făcut negru, apoi am așteptat si s-a conturat doar fereastra de la Minecraft si oricum nu se vedea ce joc eu. (Jocul era intr-o fereastra mică si nu era deschis nimic altceva) Apoi am redeschis conputerul si totul normal, am ascultat muzică si mă uitam in fișiere, cind, brusc au apărut mulți pixeli pe ecran si nu se mai vedea nimic, însă încă se auzea muzica si computerul lucra. Nu știu ce e, totuși cred ca e de la monitor, căci deseori pe ecran îmi apare o linie albastra sau roz. Ce părere aveți voi?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Monitor sau placa grafica.
- Actualizeaza driverul la placa video
- Incearca alt monitor/TV.

| BeautifulSunflower a răspuns:

Instaleaza-ti aplicatia AVG AntiVirus, eu cred ca s ar putea sa ai virusi, SAU in curand o sa ti se arda placa video.Intreaba ti tatal ce placa video ai, si din ce an, deoarece aceasta la cativa ani trebuie schimbata si din cauza ca e batrana, dar nici calitatea nu este la fel ca cea a tehnologiei noi aparute!

| Gaming_Darier_1990 a răspuns:

Monitor