| Vaallyy999 a întrebat:

Azi mi-a scapat telefonul pe jos in autobuz azi dimineata... Am folie de aia de 33 mm, ecranul nu are nimic, ma uitasem sub ea (nu mai lipește asa bine). A căzut pe o parte si folia s-a deteriorat puțin pe acel loc, si din acel loc ai ramas 2 linii paralele violet. E Samsung Galaxy S7 Edge, e încă în garanție. Trebuie să merg la service sau pot sa fac si eu ceva sa dispară acele linii?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cele doua linii paralele sunt din cauza display-ului vatamat. Du-l inapoi in garantie, spune-le ca a aparut "din senin", in timpul folosirii.
Pentru a evita asemenea probleme, este indicat sa folositi folie protectoare de sticla, respectiv o husa buna cu coperta. Sa fie de buna calitate, fiindca si cele mai scumpe costa mai putin (pana la 100 lei) decat schimbarea unui display sau a intregului telefon!

| Vaallyy999 explică (pentru Bula):

Mersi mult man! big grin Am mai intrebat prieteni si tot asa mi-ai zis, am dat jos folia, ecranul nu are nimic, si am zis ca a aparut dintr-o data. In cam 10 zile il am inapoi big grin Sunt in Austria, nu stiu cum e in Romania, aici daca iti scapa pe jos se duce garantia, a fost bun cum am zis, ca a aparut dintr-o data. Bafta! laughing

| Bula a răspuns (pentru Vaallyy999):

Fun, Da!
big grin

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu siu daca poti face ceva la acele linii. Ele s-au format probabil din pricina ca display-ul a fost apasat prea tare din lovitura.
S7 edge sunt foarte firave. Cunosc pe cineva care i-a cazut unb astfel de telefon din buzunar cand statea pe scaun, si aparatului i s-a spat display-ul.
Se pare ca Samsung este bun ca culori si alte lucruri de felul acesta; dar pe partea de rezistenta este foarte slab. Este adevarat ca telefoanele nu sunt facute sa cada pe jos; dar cred ca o singura persoana nu i-a cazut telefonul din mana: aceea care nu a tinut niciodata un telefon in mana!
Eu am un lumia 520 de aproximativ 2 ani, si mi-a cazut de mai multe ori pe jos. S-a dezmembrat cu totul; dar colturile arata inca foarta bine.
Eu personal cred ca nu exista telefon care sa nu cada jos, chiar si daca aceste depaseste suma de 4mii de lei. Un producator trebuie sa se gandeasca si la varianta aceasta.

| JusTPauL a răspuns:

Cam groasa folia.

| Andreea_Larisa_2001_Oqq0 a răspuns:

Trimitel la service si da schimbai folia