| pipik a întrebat:

Buna baieti, poate e banala porblema care o am, dar na ce sa-i facem, nu ne-am nascut toti asi in calculatoare. Deci porblema e urmatoarea : De 2 zile am trecut pe windows vista si totul a mers chiar mai bine decat ma asteptam pana acum, dar azi am vrut sa ma joc un joc si cand am dat play mi-a dat ecran albastru, asta stiu din ce cauza. Dar dupa ce s-a restartat sa "descentat" imaginea pe ecran, adica in partea stanga apare o parte neagra... deci nu e reglat. Oricum eu am incercat sa il reglez prin multe metode, ecranul are si "Auto tuning" dar nu vrea nici cum sa se faca inapoi. Si nici cursorul de la mouse nu merge pe partea aceea neagra... Si am incercat sa schimb rezolutia sau sa umblu pe la butoanele ecranului, dar daca vreau sa mut de la butoanele ecranului imaginea mia spre stanga, imi intra imaginea de pe desktop in acel negur, nu stiu daca se intelege ce vreau sa zic. Daca cineva mi-ar putea da un sfat as fi tare recunoascator

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Nu ramane pe vista, vista a fost o varianta intermediara si nu tocmai reusita de windows, de aceea s-a si renuntat foarte repede la ea.
Daca nu ai un sistem care sa ruleze usor pe windows 7 incearca windows xp sp3.
In alta ordine de idei, sper ca ai instalat driverele placii de baza, video si audio dupe ce ai instalat windows. Daca nu, asta poate fi probelma.
Bafta

| Naiky3Run4 a răspuns:

Buna, cum spun si ceilalti baieti schimbati windows-ul windows vista nu e bun arata el fain dar nu e reusit parerea mea e sa iti bagi windows xp sp3 sau win 7 astea sunt mai bune! Mult Noroc! Funda Pls?

| yoo23 a răspuns:

Incearca sa dai click dreapta pe iconita, Properties, Compatibility, si dai pe acolo Windows Xp Sp3. Poate merge... daca nu, da setarea inapoi, chiar nu stiu.

| blije a răspuns:

Imaginea albastra e de obicei de la rami, dar poate sa fie foarte usor si placa video.

| babadag a răspuns:

Nu eu zic ca cel mai bun windows xp este cel mai bun sa joci ce joc vrei tuu din lume depinde de pc daca vrei id meu este stefan.ciobi de yahoo si ati explic mai multe