| 熊Panda熊 a întrebat:

Calitatea video a unui videoclip de poate îmbunătății, odată ce videoclipului a fost filmat? Am filmat ceva pentru Youtube și pe cameră arata bine, dar când l-am pus pe laptop se vedea prost, și mi-e super ciudă, deoarece am lucrat mult la el.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie să setezi camera sa filmeze cu minim 720p. Aceasta este rezoluția minima HD. Dacă nu-ti filmează HD, atunci nu poti avea calitate, si nu există vreun program care să-ti modifice filmul deja facut la o calitate HD.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa faci un video de 360p sa fie 720p.
Pe telefon se vedea bine pentru ca telefonul e mai mic si are si rezolutia mai mica.

| xByte a răspuns:

Depinde la ce rezolutie ai inregistrat acel videoclip, daca e o rezolutie realtiv mica, e normal sa se vada prost pe un ecran mai mare, fiindca densitatea pixel-ilor este prea mica.

| 熊Panda熊 explică (pentru xByte):

Si daca nu e chiar mica? Se poate imbunatati?