| anonim_4396 a întrebat:

Cand deschid laptop-ul imi intra direct pe user-ul pe care am fost ultima data. Am doua usere si vreau sa ma lase sa aleg pe care sa intru, nu sa imi intre automat pe cel pe care am fost data trecuta, ca apoi sa trebuiasca sa ies de pe acela si sa intru pe celalalt. Exista vreo setare, ceva? Am Windows 10.

7 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Cand il deschizi fiind stins complet sau te referi atunci cand ridici capacul ecranului, pentru ca sunt 2 chestii diferite, una e pornire la rece iar ceea de-a doua este revenire din stand-by

| anonim_4396 explică (pentru nicu991):

Stiu. Cand il deschid dupa ce e stins complet, adica dupa ce dau shut down.

| nicu991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand e pornit incearca sa dai Start>Iconita de profil> Sign out si selecteaza celalalt user. Este protejat de parola? Eu pana nu introduc parola nu merge mai departe Windows-ul.

| CodreanuC a răspuns:

Pune o parola pe userul care iti deschide automat si atunci poti alege sau apesi windows+L dupa ce ai intrat in primul cont si ar trebuie sa poti alege

| Signori_Gianmario_1993 a răspuns:

Deschide Control Panel, si pe bara de cautare scrie asta Control Panel\Hardware and Sound\Power Options\System Settings.
Apasa pe Change settings that are currently unavailable si debifeaza Turn on fast startup. Stiu ca am avut si eu problema asta la un laptop mai vechi si s-a rezolvat asa.

| anonim_4396 explică (pentru Signori_Gianmario_1993):

Am incercat acum, dar nu a mers.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Fa cum a zis colegul cu tasta de Windows + L, apoi selectezi cu ce user vrei sa intri. Nu are cum sa nu mearga.