| SpigiBb a întrebat:

cand incerc sa bag windows pe pc am cd-ul propriu totul merge bine pana cand da se se creeze discul c.acolo merge bine dar nu poate instala 2-3 fisiere gen driver.cab si inca cateva.si din cauza asta nu pot instala palca de sunet si altele! aceste fisiere le pot descarca de pe internet si sa le bag udneva in discul c ca sa funcioneze totul ok? si daca da unde anume? ma ajutati putin va rog?

12 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Am avut si eu probleme cu driver.cab. Solutia? Am reluat procedura de instalare Windows chiar de la inceput. Mi s-a intamplat de doua ori consecutiv, dar a treia oara a mers. Nu renunta din prima daca nu iese chiar cum vrei tu. Insista, si poate ai mai mult noroc!

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Datorita faptului ca nu-ti citea bine CD-romul sau DVD-romul. Laserul obosit sau CD-ul scris la viteza prea mare. Problema asta e veche la XP cu acel driver.cab.

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

Cu siguranta ai dreptate. Calitatea cd-ului (folosinta indelungata) e cu adevarat problema in cazul meu. Nu obisnuiesc sa fac cd-uri/dvd-uri la viteze exagerate, prin urmare nici cd-ul cu xp nu a avut parte de tratament deosebit. Trebuie reinlocuit cu un cd nou inscriptionat.

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Sigur. Si acest aspect trebuie luat in calcul. Un CD uzat va fi citit mai greu.

| SpigiBb explică (pentru K0sti):

Am mai facut windowsul cu cd acesta de multe ori dar doar acum am intampinat problema asta

| K0sti a răspuns (pentru SpigiBb):

Toate au un inceput. Posibil sa fie si unitatea optica obosita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fie compatibil. uite descarca de pe net acest program nero disk speed si verifici cu ajutorul lui eventualele erori sau probleme existe pe cd-ul respectiv. pentru alte nelamuriri te astept cu o noua postare. uite link. sau, daca esti sigur ca cd-ul este in regula, incearca sa copiezi toate fisierele de pe el, adica foldere windows-ului la tine in calculator. daca le copiaza inseamna ca e in regula,. daca copierea se intrerupe inseamna ca cd-ul are erori sau probleme. iti recomand metoda aceasta pentru inceput.

| Boboleu a răspuns:

In cazul in care nu se poate instala unele fisiere ale windows-ului, atunci el nu este compatibil cu pc-ul tau. Incearca alt windows.

| HannibalBarkas a răspuns:

Am vazut fereastra de dialog cum ca eu as incuraja pirateria software prin postarea mea?! oamenii buni, suntem oameni majori, daca cineva vrea sa faca ceva o va face, eu ii recomand sa cumpere licentele, ca eu cum fac e treaba mea dar eu nu incurajez nimic, eu incercam sa ajut un om, ATAT...

| HannibalBarkas a răspuns:

Inainte sa postez acest raspuns, am avut o fereastra dialog in care sunt atentionat ca raspunsul e suspect de incurajare a pirateriei fapt pentru care mi-a fost retinut IP-ul? Sa ziceti voi unde am zis eu sa nu cumpere licenta? ba dimpotriva, daca cd keyul nu este bun nu merge instalarea mai departe sad

| lupul222 a răspuns:

E greu cu driverele si cu sunetele, trebuie sa te pricepi perfect cand incepii sa montezi windows-ul