| anonim_4396 a întrebat:

Cand mi-am facut contul de Facebook aveam mai putin de 13 ani, iar acum vreau sa imi pun data reala de nastere, insa nu merge. Imi apare "Iti poti schimba data nasterii doar de cateva ori, deci s-ar putea sa fie necesar sa astepti cateva zile, daca ai schimbat-o de curand.". Eu nu am mai schimbat-o de mult, cred ca a trecut mai bine de un an. Am vazut ca pot face o cerere prin care sa imi pot schimba data de nastere, dar vreau sa stiu mai intai: e posibil sa imi inchida contul daca acum am peste 13 ani, dar cand mi-am facut contul nu aveam? Daca sunt sanse sa se intample asta prefer sa imi las anul nasterii pe privat, de asta intreb.

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu iti pot inchide contul pentru treaba asta. Poate ai pus din greseala data aceea. Ei nu au de unde sa stie acest lucru. Mergi mai departe cu cererea ta pentru schimbarea datei.

| anonim_4396 explică (pentru Aasdfghj):

Ok, multumesc! Eu ma gandeam ca daca acum imi pun data reala, isi vor da seama ca in anul in care mi-am creat contul aveam mai putin de 13 si de asta imi cam faceam griji.

| Catrice a răspuns:

Si tu crezi ca daca o pui pe privat ăștia de la Facebook n-au acces rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Stiu ca au acces, dar ma gandeam ca atata timp cat nu cer eu sa imi schimb data nasterii, nu au de ce sa ma controleze tocmai pe mine sa vada ce varsta aveam cand mi-am facut contul. laughing)

| zilog a răspuns:

Dacă o fâțîi o să îți ceară buletinul și dacă nu ai făut contul cu datele din buletin o să îți ștergă contul

| anonim_4396 explică (pentru zilog):

Am contul cu datele din buletin, mai putin anul nasterii pe care vreau sa il schimb acum si sa il las asa.

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar daca il tii pe privat este bine sa ai setate datele reale ca sa poti dovedi ca este contul tau in cazul in care cei de la facebuci te pun sa demonstrezi identitatea

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Părerea mea, las-o așa cum este, mai ales că ai zis că o ți pe privat.