| Cosy a întrebat:

Care ar putea fi explicatia pentru faptul ca bateria telefonului nu se mai incarca la incarcator/ USB conectat la priza, ci se incarca doar la USB conectat la laptop/ calculator. Mentionez ca nu exista probleme cu incarcatorul pentru ca a fost testat si la alte telefoane. Multumesc!

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

S-ar putea explica mai usor, daca incarcatorul are cablu nedetasabil cu mufa mica USB si atunci cand incarci telefonul la calculator, folosesti alt cablu, deci folosesti alta mufa decat cea de la incarcator, care probabil s-a uzat putin relativ la mufa telefonului si nu mai face bine contact. Daca folosesti acelasi cablu USB, atat la incarcarea de la incarcator cat si la incarcarea de la calculator, atunci nu imi pot explica diferenta happy