| Kasya a întrebat:

Buna!
Care este cel mai potrivit?
1.Sistem Gaming Drifter v7, AMD Ryzen 5 2600 3. 4GHz, 8GB DDR4, 1TB HDD + 120GB SSD, GTX 1050 Ti 4GB GDDR5, Iluminare RGB
2.Sistem Office i7S2H1M8, Intel i7-8700 3.20GHz Coffee Lake, 8GB DDR4, 1TB HDD + 240GB SSD, GMA UHD 630
3.Sistem Gaming Charger v5, AMD Ryzen 3 2200G 3. 5GHz, 4 nuclee, 8GB DDR4, 1TB HDD + 120GB SSD, RX 580 8GB GDDR5, Iluminare RGB
1 sau 2?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

3 clar o sa-ti dea o performanta de fps-uri si ryzen-ul ala e destul de suficient sa te tina o perioada buna pe setari ultra/high. 2-ul din cate vad, slab cu jocurile, avand doar integrata. 1 este ok, mai mult pe procesor, dar 1050 ti-ul este depasit de 580, mai ales daca vorbim de Fatboy. Cum ti-am spus, da-mi mesaj cand ai bugetul si-ti luam ce-i mai bun in banii aceia, sau poti sa iei si-n rate, sau cum vrei tu. Dorinta si ideea de bani sa fie.

| Kasya explică:

1 sau 3?*

| Jager a răspuns:

Zi-mi bugetul si mai vedem.
alea s sisteme facute de gagii de pe un site presupun. mai bine il faci pe piese.