| Adelutza_9120 a întrebat:

Care imi zice si mie de unde pot vedea temperatura pc-ului, caci am niste probleme cand ma joc, se tot face ecranul negru si nu mai raspunde pc la nici o comanda si banuiesc ca temperatura e de vina, deci mersi anticipat :*

4 răspunsuri:
| robertyno97 a răspuns:

Daca ar fi vorba de temperatura cred ca mai mult ti.ar afecta unitatea nu ecranul...eu cand aveam probleme cu temperatura mi se obrea pc.ul ca sa nu se ardabig grin.asa ca nu cred ca e de la temperatura...

| claudiu11re a răspuns:

Nu e temperatura de vina ...curatal de praf daca nu dul la reparat s-ar putea sa fie de la placa video cv...

| Adelutza_9120 explică:

Nu cred ca placa video e de vina big grin nu stiu sa va zic de care este dar stiu ca nu e rea caci de ex imi merge dragon age 2 si the witcher 2 dar nu imi merge metin2 sau 4story sau stronghold laughing

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Daca ai placa video dedicata cand dai proprietati din desktop pe ea iti spune ce temperatura are. Daca zici ca ti se blocheaza calculatorul si terbuie resetat vina trebuie sa fie de la RAM.
Placile video au sistem de siguranta si restarteaza calculatorul daca temperatura ajunge critica, in niciun caz nu-l blocheaza.