| dantiberiu a întrebat:

care trebuie sa fie temperatura maxima la procesor si placa video inainte de supraincalzire...adica care trebuie sa fie temperatura normala.
Si exista un program care sa imi arate temperatura imediat ce dau pe el? SAu sa o arate in bara?

Răspuns Câştigător
| WhoKnowThat a răspuns:

Un program referitor la ce vrei tu sa vezi... Everest Ultimate Edition, de la versiunea 5. 0. Foarte bun, programul.
Nu stiu sigur ce sa-ti zic despre temperaturi, dar de regula, la procesor daca ajunge pe la o anumita temperatura maxima stabilita de BIOS(de obicei peste 80 de grade C), sistemul se stinge fortat. Iar la placa video undeva pe la 100 si big grin Recomandarea mea ar fi sa-ti stea procesorul in jocuri la o temperatura de vreo maxim 65 de grade, iar placa video vreo 70-80. Bine... zic de niste componente de generatie 2007, 2008. In ziua de azi 55 de grade sau mai putin ar reprezenta un praghee hee. Doar suntem pe tehnologiile de fabricatie de 45, 40, 32 nm. big grin

5 răspunsuri:
| androoh a răspuns:

160 grade

| DeyCj a răspuns:

Da.Everest.No coment numai că îţi trebuie parcă serial că nuy îi gratis.

| Aero a răspuns:

Asa e... cere serial key, dar se gasestebig grin

Răspuns utilizator avertizat
| WhoKnowThat a răspuns:

Licenta Everest Ultimate Edition 5.50. 2100
FGYBE-MIK47-V94AK-K4AMF-AWS12