| FaraNumePls a întrebat:

câtă memorie pot folosi din 32GB? Voi achiziționa un telefon Lenovo A7010, de merita sa il i-au? Dau funda celui care îmi răspunde la aceste întrebări

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Depinde de la telefon la telefon, dar cam 22-25 Gb

4 răspunsuri:
| Evelinmariaa a răspuns:

Destul de multa. Eu am iPhone si am memorie de 16 GB si sunt destul de mulțumită, in contitiile in care am aplicatii, muuuulte poze, muzica etc. Deci e destul de ok.

| SilviuPetri a răspuns:

25-26 GB

| Saltbae a răspuns:

32GB înseamnă destul de mult pentru telefoanele cu Android, acum depinde de spațiul ocupat deja de sistem. La un iPhone de 16GB, tu poți folosi cam 12GB din cauza software-ului și a aplicațiilor deja instalate. Acești 12GB te țin cam un an și jumatate, cu mii de poze și sute de melodii (dacă știi sa îți administrezi cum trebuie chestiile pe telefon). In plus, telefoanele cu Android au și posibilitatea de a citi un card de memorie SD, deci ai acest avantaj in caz ca nu ai destula memorie. Din propria experiența pot spune ca 32GB sunt exact cât ți-ar trebui, chiar dacă aceștia includ și sistemul.

| NAT0 a răspuns:

Din 32 scazi 7 maxim și restul rămâne pentru uz personal.