| Maioneza9 a întrebat:

Caut blender cat mai performant posibil. Nu-mi pasa daca suna ca un avion, eu vreau sa fie performant si de calitate. Bugetul e de aprox. 1000 lei.

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Tefal, de pe același site, are 1500w, dar e mai eficient, 45000rpm, și bol mai mare. Plus ca e firma cunoscuta.

| Maioneza9 explică (pentru NLS):

Multumesc! am vazut ca acest Tefal poate face unt de nuci, ceea ce ma intereseaza, deoarece majoritatea blenderelor nu sunt capabile de asa ceva fara adaos de ulei
totusi, ce parere ai de cest BOSCH:
https://www.emag.ro/......DFN7KNBBM/

| NLS a răspuns (pentru Maioneza9):

As alege Tefal pentru ca are tot 10 viteze, și vas mai mare, mai multe rpm(nu e nevoie sa îl turezi la maxim, poți lucra cu vitezele 8 și 9).
Ca și brand, nu e mai prejos decât Bosch. În ambele am încredere maxima.
Dețin un storcător de fructe Bosch, și unul de citrice Tefal. Blender vertical nu am deocamdată, dar am luat un aparat de smoothie NutriBullet, 600w, de care sunt foarte mulțumit. 60€ de la LidlShop Online.