| Geogrge a întrebat:

Buna caut un program cu care sa creez jocuri si sa le postez online sau ceva de genu as dori neaparat un program sa sa imi spuneti cum au creat acest joc http://www.managerdefotbal.ro vreau sa creez si eu unul mai este unul www.onlinesoccermanager.nl si vreau si eu sa creez unul dati-mi likul sau programul sau cine stie etc dau funda!

1 răspuns:
| Auditore_Mario_1994 a răspuns:

Nu am idee cum a fost facut acel joc. Dar este extrem de greu sa faci un joc.
Un program simplu de folosit ( spre deosebire de altele este la nivel extra minim : Game Maker
si la un nivel mai superior (3D) recomand "Unity".