| itachi23 a întrebat:

Buna, ce părere aveți despre acest laptop? As vrea un laptop de gaming și asta mi se pare destul de bun și arata și bine, voi ce credeți, merita sa-l iau la banii aia?

https://altex.ro/......12LIHN279/

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Un model aproape identic si-a luat acum ~8 saptamani o prietena, si a fost 4499 RON.
Cu diferenta ca are 4800H (care e +-2% tot un 10870H) si ecran de 17, 3.
Deci, pretul e nesimtit, pentru ecran de 15.
Dar daca ai bugetul respectiv disponibil, si esti mai degraba fan Intel, bineinteles ca merita.

Laptopurile de gaming se folosesc oricum permanent la priza cand te joci sau le folosesti la maxim, deci povestile colegului sunt inutile.
Mai ales daca are si ecran 144Hz, poate sa aiba baterie cu 9 celule, in 30 de minute e "Pa".

Deasemena, pentru gaming e nevoie de un cooler bun, cu minim 2 ventilatoare, maxim 4.

Nu am o recomandare anume, dar trebuie sa te uiti la specificatiile ventilatoarelor, sa miste niste aer, si sa nu faca asta la 3000 de ture, ca il vei arunca (coolerul) pe geam.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

"Numar celule 3 ". Va trebui să îl folosești mai tot timpul conectat la o priză.
Laptopul tău este ca cel mai tare iPhone: perfect din toate punctele de vedere, dar cel mai slab la baterie.
Orice ai lua, gaming-ul necesită mult curent.
Un acumulator cu 6 celule ține mai mult dar este și mai scump.

| itachi23 explică (pentru anonimg):

Mulțumesc mult

| NLS a răspuns (pentru itachi23):

Un model aproape identic si-a luat acum ~8 saptamani o prietena, si a fost 4499 RON.
Cu diferenta ca are 4800H (care e +-2% tot un 10870H) si ecran de 17, 3.
Deci, pretul e nesimtit, pentru ecran de 15.
Dar daca ai bugetul respectiv disponibil, si esti mai degraba fan Intel, bineinteles ca merita.

Laptopurile de gaming se folosesc oricum permanent la priza cand te joci sau le folosesti la maxim, deci povestile colegului sunt inutile.
Mai ales daca are si ecran 144Hz, poate sa aiba baterie cu 9 celule, in 30 de minute e "Pa".

Deasemena, pentru gaming e nevoie de un cooler bun, cu minim 2 ventilatoare, maxim 4.

Nu am o recomandare anume, dar trebuie sa te uiti la specificatiile ventilatoarelor, sa miste niste aer, si sa nu faca asta la 3000 de ture, ca il vei arunca (coolerul) pe geam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti mai ieftin. Dar e destul de bun si asta si are ecran bun.

| Levington a răspuns:

De banii astia iti faci un pc de birou mult mai bun

| itachi23 explică (pentru Levington):

Vreau laptop ca am pc deja dar am nevoie și de un laptop, nu am cum sa iau pc ul mereu după mine și o sa fiu tot plecat de acasă cu zilele