| Kasya a întrebat:

Buna!
Ce parere aveti despre aceste sisteme IT?
1.Desktop Asus VivoPC K31CD-K Intel Core Kaby Lake i5-7400 1TB HDD 8GB nVidia GeForce GT 720 2GB Endless K31CD-K-RO038D
2.Desktop HP ProDesk 400 G5 MT Intel Core Coffee Lake (8th Gen) i5-8500 256GB 8GB AMD Radeon R7 M440 2GB Win10 Pro 4HR62EA.
3.Desktop Gaming Lenovo IdeaCentre 510-15ICB Intel Core Coffee Lake (8th Gen) i3-8100 1TB HDD 8GB nVidia GTX 1050 Ti 4GB 90hu001gri.

12 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Pentru tine, in ideea de "subiectivitate" 3-ul te-ar ajuta cel mai mult. Sunt "ok" ca idee, dar depinde din ce punct de vedere le compari.

| Kasya explică:

Atunci aceasta?
Sistem Desktop PC HP ProDesk 400 G5 Microtower, Intel Core i7-8700, 8GB DDR4, HDD 1TB, Intel UHD Graphics, Windows 10 Pro.

| Kasya explică:

Renunt la placa video dedicata, am avut jocuri MMORPG pe o unitate care am dat 700 lei si mergeau foarte bine. Vreau doar sa nu mai astept prea mult pana se incarca un videoclip de 3, 4 min pe Youtube la rezolutia de 1080p.Filmele din pc le sterg dupa ce ma uit la ele si nu sunt mai multe de 4, 5.

| Kasya explică:

Vreau si cu sistem de operare windows 10.Prefer sa nu-l mai descarc de pe diverse site-uri.

| Kasya explică:

Si inca ceva.Prefer sa dau 600-800 lei pe un sistem de operare windows10 dar vreau sa stiu cat ma tine.

| NLS a răspuns:

Ultimul e mai rasarit, insa daca doresti MMORPGuri la 1080p, nu ajunge.

La branduri precum Lenovo, cand cumperi un sistem preasamblat, platesti o groaza pentru brand, nu pentru performanta pieselor.

Iar cand iei de la altii cu nume ciudate, gen Myria, te vei zgaria pe ochi dupa primele 6 luni. (constatand ca ai dat o caruta de bani pe o pocnitoare de sursa si o placa de baza facuta dupa model sirian, eventual un HDD Intenso la 5400rpm, placa video foarte zgomotoasa si care se incinge, etc )

Sistemele trainice se fac pe componente.

| ziftode a răspuns:

Sigur, am o parere pur savanta ca sunt mai sus decat restul dar mai jos decat alelalte

PARERE DIN CE PUNCT DE VEDERE?!?!?!?

vrei sa joci Tetris, bubble saga, cs16, sau vrei sa iti citesti e-mail-ul, pentru ca, de exemplu, daca vrei sa joci wow, atunci NICI UN SISTEM NU ARE SSD, deci timpii de incarcare la orice loading screen or sa fie CRIMA SI PEDEAPSA, si mi se rupe in paishpe ca au placa video care face fata!

| NLS a răspuns (pentru ziftode):

Al doilea are doar SSD, si un procesor decent, insa placa video... jale, si ea zicea in postul trecut ca are o colectie impresionanta de poze, deci si-ar dori un HDD.

** si tot acolo spunea ca si-ar dori Final Fantasy si alte MMORPG la 1080p.

| ziftode a răspuns (pentru NLS):

Ai dreptate, dar, spre scuza mea, NU SCRIE SSD, scrie doar "256"... restul scriu HDD, de unde confuzia tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Configuratie de doi bani.

| RaphahellDamian09 a răspuns:

Ala cu placa video mai noua este cel mai bun pentru jocuri laughing 3 este cel mai bun pentru gaming. celelate mai deloc

| roberthuzmezan a răspuns:

Sunt decente toate, dar dacă te întrebi care e cel mai bun eu zic ca ultimul