| AndreeaAndreeoff a întrebat:

Ce parere aveti despre telefonul Hwauei P10 LITE? are camera buna, cum este ca si memeorie, dar pret? Este accesibil si de calitate? Dau funda! Multumesc frumos, astept cat mai rapid raspunsuri diverse.

Răspuns Câştigător
| loVebtr23 a răspuns:

Este un telefon foarte bun, are camera foarte buna, are o memorie ram de 3 GB care e suficienta si memoria de stocare e de 32 de GB, e destula iar daca vrei sa o maresti suporta carduri MicroSD de pana la 256 de GB.El are o constructie premium din aluminiu si sticla(asa e la moda acum), ca performante sta foarte bine, merge bine fara lag iar in jocuri e mai mult decat multumitor.Si e un telefon accesibil avand in vedere ca e mai ieftin cu 250 de lei decat un Samsung A5 2017 competitorul lui direct dar P10 Lite e mai rapid.Mai bun ar fi un ar fi un Xiaomi A1 un telefon facut in colaborare cu Google, are mai 2 camere pe spate iar P10 Lite are doar una, iar din cate stiu cele de pe Xiaomi sunt mai bune ca cea de pe Huawei.Cel mai mare avantaj a lui A1 este ca are Android curat fara modificari iar asta il face sa mearga ca o racheta, bine dar costa cu 50 de lei mai mult dar nu cred ca e problema.Dar daca vrei neaparat sa iti ei Huawei P10 Lite e un telefon foarte bun si nu vei regreta.

| loVebtr23 a răspuns (pentru loVebtr23):

Nu am verificat cand am postat raspunsul si acum am observat ca am cateva greseli, sper sa nu te superi.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il detin, e foarte bun telefonul comparativ cu pretul. Camera e mai mult decat ok si ce de pe fata. Il recomand

| TsunamiiiYay a răspuns:

Ce bine ca ai pus intrebarea astalaughing si eu cautam raspunsuri de genul! Vreau sa iau acelasi telefon.

| DIGIT4L a răspuns:

A avut un coleg P10lite pe care eventual l-a vandut, este un telefon impecabil care isi merita banii.Totusi iti recomand Xiaomi a1 din p.d.v. al specificatiilor este superior(+1 camera, dublu memorie, +1GB ram) iar din cate vad pe PCgarage este cu 90 lei mai ieftin ca p10 lite + ca primesti o pereche de casti.In final poti alege ce iti place.
https://www.pcgarage.ro/......-4g-black/

| DIGIT4L a răspuns (pentru DIGIT4L):

Aparent A1 are(sau va primi) Android v8.0 Oreo(ultimul aparut) + ca are optiunea de incarcare rapida.

| Allleeexx a răspuns:

E bun, dar face poze nașpa.

| Sebyy220104 a răspuns:

Îți sugerez eu alt telefon Lenovo k6 note camera buna 3 Gb RAM 32 GB stocare baterie mare mă ține o zi de utilizare intensa sper că te-am ajutat a și are display mare 5, 5 inch cred că așa se scrie laughing