| regego a întrebat:

Buna, ce pareri aveti despre componente pc din Taiwan? Am cumparat un pc r7 gtx1070 si 16 ram sa stiu ce asteptari pot sa am sa nu am vreo surpriza in viitor apropiat.

15 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ne zici de unde ai cumparat, cit ai dat, si ne dai si linkuri... vedem.

| regego explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu am link ca am cumparat de la cineva dar e noua cu 650

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru regego):

In primul rind e Taiwan! Ai 12 ani sau ce? In al doilea rind, pe ce ai dat 650? Cit ai dat pe tot? Ia si ruleaza frumos CPU-Z/GPU-Z sau AIDA64 si o sa vezi exact ce componente ai si le poti si testa cum se cuvine.

| regego explică (pentru GabiDumitrescu):

650 euro am cpu z si la cpu test e ok e peste r7 1800 imi da puncte destule si stres test in cpuz am incercat e ok

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru regego):

Ce sursa ai la componentele astea? Si memoriile mai exact ce sunt? Frecventa/latenta sunt esentiale la Ryzen.

| regego explică (pentru GabiDumitrescu):

Memoriil sunt de la gskill ceva de 3000 mhz
Sursa e de 350w 80 plus gold dar o sa schimb cu unul de 500

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru regego):

A, e sistem brand? MSI sau Asus?

| regego explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu. A fost facut de el personal a stat acolo si s-a mutat in Germania si de aici am cumparat

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru regego):

Aha, am inteles. P.S. O sursa de 350 W, certificata Gold, e foarte ok. Decit sa iei vreo panarama de 500, mai bine ramii cu el asa.winking

| regego explică (pentru GabiDumitrescu):

Sper ca no sa am ceva problema cu pc dar momentan tot functioneaza asa cu ar trebui sa functioneze

| FaraNume1245 a răspuns:

Tu prima dată cumperi și după te documentezi?

| DoruLuGaboaie a răspuns:

Pai depinde ce asteptari ai, daca doresti sa joci doar cs si lol pe el atunci ti ai cam dat banii in prostie

| regego explică (pentru DoruLuGaboaie):

Doar placa video nucred ca e din tayvan dar de exemplu World of tanks merge pe ultra tot 1080p
Si 145 170 fps uri am

| DoruLuGaboaie a răspuns (pentru regego):

Exact de ziceam, nu ai nevoie de atatea fps pe un astfel de joc, 60 sunt bune, 120 de ajuns, mai mult de atat is resurse folosite in prostie

| regego explică (pentru DoruLuGaboaie):

Cu asta doar am incercat bine inteles ca urmeaza far cry si etc