| andrey9999 a întrebat:

Ce sa-mi cumpar? Un pc sau un laptop? Eu as vrea mai mult un laptop dar vreau sa-mi mearga si jocurile pe el, de exemplu fifa 11 sau fifa 12 cand va aparea.Si daca mias lua laptop cam la ce pret ar fi?(sa mearga jocurile) Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Daca vrei o adevarata performanta la un pret bun cumpara-ti pc.Poti face in viitor un upgrade mai mare decat la laptop-uri. Daca ar fi sa compari un laptop si un pc cu aceleasi configuratie, va castiga detasat pc-ul deoarece componentele laptop-ului sunt mai slabe pentru a economisi energie, si deci a avea o autonomie buna. Faptul ca sunt portabile le face atat de scumpe.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Alege desktop. Daca nu stii ce sa pui in el, ma lti intreba oricand si iti raspund cu placere.

| MMihai a răspuns:

Ia un calculator adevărat fix, nu un laptop. Laptopurile sunt de 2 ori mai scumpe și practic nu pot fi up gradate. Să iei cu memorii împerecheate de la producător, adică 2 la fel.

| CookieMonsterRawr a răspuns:

Salut >big grin Fundabatting eyelashes

| CookieMonsterRawr a răspuns:

Lol. rolling on the floor. Nu mi s-a publicat tuata intrebaria -rolling on the floor. Vroiam sa spun ca dupa mine pc-urile sunt mai bune decat un laptop pentru ca poti schimba orice la ele. in schimb la laptop nu. Laptopurile intr-adevar sunt foarte bune pentru jocuri :X. Daca vrei laptop ia-ti Toshiba. Sunt cele mai ok >big grin

| Visage a răspuns:

Salut daca doresti sa iti iei un laptop pentru jocuri. nu iti prea recomand.sunt laptopuri speciale dedicate Gaming-ului acestea sunt cele de la Dell Alienware, un model bun ar mai fi Lenovo IdeaPad G650.Pe un pc ai mai multa flexibilitate si te poti misca mai bine.Un laptop costa 25-35 milioane.un pc tot cam asa