| anonim_4396 a întrebat:

Ce se poate întâmpla dacă scot bateria laptopului ASUS X540S? Din câte știu, este nedetașabilă (dar se pare că am detașat-o foarte ușor rolling on the floor ), însă doar fără baterie pot deschide laptop-ul (ca urmare a unor mici accidente pe care le-a suferit în trecut) și două săptămâni, până când îmi cumpăr altul nou, am nevoie să folosesc laptop-ul. Și ar fi o cheltuială inutilă să-l mai repar și pe ăsta. Dar dacă riscă să explodeze, spuneți-mi, și mă abțin să-l mai bag în priză.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu are nimic. Atenție să nu verși Cola/cafea în laptop

| StrangeFruit a răspuns (pentru sierra1):

Am vărsat pe el cafea fierbinte acum un an. rolling on the floor

| sierra1 a răspuns (pentru StrangeFruit):

Gând la gând cu bucurie!

| LPCTSTR a răspuns:

Atat timp cat nu exista contacte deteriorate, nu ar trebui sa exista nici factori de risc ("explozie").

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da' ho ma ca nu si-a bagat Kim Jong Un nucleare in el la 1000 ron. Am si eu un model similar si nu inteleg de la ce nu-ti mai merge tie bateria. Dar nu explodeaza ca are doar 45W nu are asa putere.

| catalin09023 a răspuns:

Nu, nu o sa explodeze stai calm rolling on the floor