| adelin_1227 a întrebat:

Ce telefon este mai buna Vodafone Smart 2 sau Nokia Asha 302? AStept pareri si cel mai bun raspuns primeste funda

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ramona000 a răspuns:

Amandoua sunt bune eu cred totusi Nokia e mai bun am avut 1 si l-am scapat de pamant si nu s-a stricat

| AnDrEi66ANDY a răspuns:

Greu de spus.Nokia Asha 302 nu are Android ceea ce este un mare dezavantaj.Cam asta este problema la el, deci fara jocuri sau prea multe aplicatii. Apoi alta problema desi Vodafone Smart 2 are procesor de 800 MHz (destul de bine) are lag si nu prea merg aplicatiile.Cu toate astea daca ii schimbi ROM-ul nu iti va mai face lag.Dar asta este destul de complicat.
Cam ce buget ai? Eu personal as cumpara un Samsung Galaxy Y care este apropiat la pret de cele doua. Este cu mult peste ambele. Oricum depinde pentru ce iti trebuie. Dar strict pentru mesaje, facebook si muzica merge si Nokia.Dar asta poate face si Vodafone dar mai ai si niste jocuri fainute pentru android.Deci daca nu iti poti lua galaxy y recomand Vodafone Smart 2. Bafta.