| Vi1rus a întrebat:

ce versiune de Microsoft net framework este mai buna?

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pentru windows 7, net flamework 4.5.

| al3xander a răspuns:

Nu exista o versiune mai buna, depinde ce programe instalezi..net framework este o platforma de programare si de exemplu daca vrei sa instalezi un program facut in.net framework 3.5 trebuie sa ai instalat 3.5. gasesti detalii despre versiuni aici http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb822049%28v=vs.110%29.aspx
programul asta http://portableapps.com/apps/utilities/dotnetinspector-portable te ajuta sa vezi ce versiuni ai instalate.

| Vi1rus explică (pentru al3xander):

Am instalate 4.0 full si 4.0 client

| al3xander a răspuns (pentru Vi1rus):

Ce windows ai?

| Vi1rus explică (pentru al3xander):

7 ultimate

| al3xander a răspuns:

Windows 7 are deja integrat pana la 3.5 deci nu e nevoie sa le instalezi si pe celalate.

| Vi1rus explică (pentru al3xander):

Pai ce versiune sa instalezi 3.5?

| timeOUT a răspuns:

Eu pe windows xp foloseam net framework 4, dupa parearae mea cel mai bun, si nu am avut probleme cu el nici la instalare, nici dupa.