| Lavy_Lavinia_1991 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine? Am un laptop Acer,porneste dar are ecranul negru,înainte să apară asa,scrie windows,si nu mai apare nimic, ce as putea sa fac? Multumesc

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Exact cum spune danbnz, trebuie vazut daca e o eroare de sitem, adica trebuie reinstalat windows-ul sau trebuie sa ilocuiesti ceva anume. Cel mai probabil o reinstalare de windows o sa te ajute sigur; incearca inainte sa vezi daca iti porneste in safe mode. Trebuie sa faci diferenta intre blackscreen si bluescreen, daca ramane asa laptopul sau daca se opreste si reporneste, sunt foarte multe posibilitati.

1 răspuns:
| danbnz a răspuns:

Trebuie sa te lamuresti daca e o problema de hardware sau software.
Incearca sa-l bootezi cu dvd-ul de instalare.