| anaireves a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine cu o problema la calculatoare?
Pe laptop am 2 useri: administratorul si ink unul, fiecare avand parola lui. Atunci cand intra pc in stand by, imi cere de fiecare data parola. Insa problema e acum. Atunci cand deschid pc, pe contul de administrator nu imi mai cere parola, ci intra automat ca si cand nu ar avea parola. Eu vreau ca atunci cand deschid pc, sa imi ceara parola pe contul de administrator. Va rog sa ma ajutati si sa ma lamuriti. Multumesc

3 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Intra in control panel la users. si ai acolo selectezi administratorul si ii pui pass

| anaireves explică (pentru eandopuncttk):

Pai contul de administrator are deja parola. Am tot incercat sa umblu in control panel si apoi la user...insa nu imi dau seama ce ar trebui sa fac, sa ma intrebe parola de fiecare data cand imi deschid PC. Am uitat sa specific, ca asta e pe Windows XP. Mersi oricum de raspuns Andoando.

| cristi13 a răspuns:

Cand deschizi PC-ul: Deschizi meniul "Start"-> dai click pe imaginea ta (sus) -> Apesi "Cancel" -> "Create a password" -> Completezi alea si apesi "Create password".

Asa ar trebui sa mearga...Bafta! happy