| BlackRose08 a întrebat:

Buna :*. Cine ma poate ajuta si pe mine cu un raspuns.big grin. Asa deci, in Decembrie 2010 mi-am luat un telefon de la Orange, pe abonament si reducere. Eu acum vreau sa vand acest telefon, dar o colega mi-a zis ca daca nu au trecut 2 ani de cand am telefonul nu pot sa il vand. E adevarat? Sau nu? Funda daca ma ajutati! :*

4 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Vinzi telefonul, nu cartela cu abonamentul. Aia îţi rămâne ţie şi vei plăti până la sfârşitul celor doi ani abonamentul, lunar.

| kkkk a răspuns:

In primul rand buna! big grin...din cate stiu eu poti sa vinzi telefonul cui vrei.doar daca persoana aceea accepta sa fie pe abonament pana cand trec doi ani.se duce ea si plateste abonamentul pana cand se implinesc doi ani, daca il vinzi ei.dar nici eu nu stiu in leg cu cartela. daca o lasi care e in telefon sau trebuie alta nu stiu. funditaA? happy

| Last13Lucky a răspuns:

Nu...daca vrei neaparat sa vinzi telefonul acela poti sa.ti muti cartela cu abonamentul pe alt telefon si pe acela sa il vinzi dar cartela trebuie sa o opresti neaparat pana cand se termina durata abonamentului

| Emanuelle84 a răspuns:

Nu este adevarat. Poti sa vinzi telefonul. Pastrezi numai cartela si... gata happy Treaba e rezolvata.