| Hitman4iQ a întrebat:

cine poate sa ma ajute? De mult timp caut cum se inscrie mai multe OS ( sisteme de operare )pe un singur stick.De exemplu am : Windows 7 Pro By Kiryandr (x64), Windows 7 Ultimate X64 by Leshyi, etc.Am stick de 32GB. Cum pot sa le pun pe toate pe un singur stick.Help

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Iti spun: am avut in mana un asemenea DVD pe care aveam Windows 7 in toate variantele. In videoclip vad ca zice si de XP. Acest site nu pune videoclipuri aiurea ci cu operatii executate de ei. Ii cunosc de cativa ani si stiu ca sunt o firma serioasa.

16 răspunsuri:
| IonutzMariusz a răspuns:

Nu se poate, pentru a boot-a cel puțin deoacere programul carte te ajută să instalezi imaginea ISO pe stick și să fie și bootabilă formatează înainte stick-ul deci nu poți face asta.
Pentru a le copia în vederea depozitării pe unitatea amovabilă aceasta trebuie formatată tip NTFS pentru a putea copia documente sau fișiere mai mari de 4Gb.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Creezi o imagine iso cu mai multe sisteme de operare. http://videotutorial.ro/......ial-video/
Apoi scrii imaginea cu Rufus pe stick: https://rufus.akeo.ie/

| Hitman4iQ explică (pentru Salontanul):

Mmm la aceasta nu m-am gindit inca..incerc apoi va spun daca merge, tu nu ai incercat?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Hitman4iQ):

N-am incercat dar am avut un fisier iso facut de cineva care a vazut acest videoclip.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca se poate.

| Hitman4iQ explică (pentru Salontanul):

sad daca pun pe stick wind XP + wind 7 posibil sa fie bine. Dar in cazul cind o sa copii citeva sisteme Windows 7 o sa fie un amestec de mapi, apoi o sa vrea sa le schimbe pe acelea care sunt deja ( daca o sa mai adaug un Windows 7).sad nu merge, mai sunt idei?

| Hitman4iQ explică (pentru gelu1970):

Oricum iti multumesc, dar ceva analogic am incercat deja, efect 0%,sad

| gelu1970 a răspuns:

De ce naiba te chinui sa faci o astfel de imagine cand poti sa descarci windows 7 all in one?

| Hitman4iQ explică (pentru Hitman4iQ):

Http://s019.radikal.ru/i605/1203/5c/149e380f2afd.jpg
iata asa ceva daca as sti cum se face ar fi super

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Hitman4iQ):

In videoclip spune cum se face. Urmareste-l cu rabdare si vei intelege. E de ajuns sa ai imagini iso cu toate softurile ce-ti trebuie.

| Hitman4iQ explică (pentru gelu1970):

Am asa o imagine (windows 7 24 in 1. ) dar nu la toti le place acel windows de exemplu, apoi mai am alte windows-uri 7 care instaleaza singur skype, office, browsere ..etc...de asta vreau sa le pun toate pe un singur stick, le am pe DWD dar tot mai des intilnesc notebookuri fara DWD, iar in momentul dat nu am windowsul de care am nevoiesad sper sa ma intelegeti

| Hitman4iQ explică (pentru Salontanul):

Ai facebook? skype?

| gelu1970 a răspuns (pentru Hitman4iQ):

Acele SO de care spui sunt "modificate" si in final sunt acele sisteme de operare ce termina in a da erori. prefer imaginile ISO nemodificate, asa cum trebuie sa fie. oricum bafta. Salontanul ti-a dat un fir.

| gelu1970 a răspuns (pentru Hitman4iQ):

Referitor la problema notebook fara unitate optica, eu acum 5 ani mi-am cumparat un dvd extern. in ziua de azi costa in jur de 25 euro.
eu il cumparasem in acea vreme pentru ca am intampinat aceeasi problema ca si tine.

| Hitman4iQ explică (pentru gelu1970):

Da, cu dvd e bine, dar trebuia sa te folosesti de discuri caree dupa cum stii dupa un timp trebuie aruncate. de asta am dat intrebarea cu Multiflash pe care este totul

| gelu1970 a răspuns (pentru Hitman4iQ):

Eu am dvd-uri so cd-uri cu sisteme operative din 2004 de exemplu si continua functional. cu toata tehnica ce exista de moment la ora actuala cel mai sigur pentru stocare e un cd-dvd.
un card, un stick, un hdd pot muri subit de pe o zi pe alta si adio date.
spune-mi ca e "de moda" ceea ce spui tu cu Multiflash, nu ca e sigur. discurile pastrate asa cum trebuie le folosesti mult si bine.
bafta.