| anonim_4396 a întrebat:

Cineva si-a facut un cont de facebook si imi trimite mesaje urate dupa care ma blocheaza.Am verificat si contul a fost dezactivat sau sters. Daca merg la politie, pot afla identitatea persoanei respective? Am mai auzit cate ceva despre un anumit IP. Ce este asta? Se poate sa aflu asa? Adica eu sau politia? Lamuriti-ma. Funda si vot.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Destul de greu daca e baiat istet! Ce e ala IP, gasesti pe Google!

| lpavel a răspuns:

S-ar putea afla dupa ip daca mesajele le trimite de pe pc-ul de acasa DAR daca le trimite de pe un tel. iar telefonul are o cartela luata la liber atunci NU se poate afla nimic!
Cel mai simplu e sa raportezi acel mesaj ca SPAM si acel utilizator NU te va mai putea contacta! Succes!

| ArianaHoran a răspuns:

Eu cred ca nu e bine sa o iei in serios. Pe facebook gasesti tot felul de oameni...Nu e bine sa te incurci cu nimeni pe care nu-l cunosti pana nu ai incredere in el! Eu ti-am dat un sfat... daca vrei poti asculta de el. Anyway, eu iti doresc o zi buna!