| Hasss a întrebat:

Buna credeti ca imi va merge bine windows vista si in jocuri si la general pe
procesor intel dual core e2160 1.80 ghz rami 2 gb si placa video 512 mb
Nvidia GeForce 7300 SE/7200 GS
va rog raspundeti si nu-mi spuneti ca nu merge ca ma spunzur laughing
nu prea le am cu calculatoarele...

Răspuns Câştigător
| SkyNet01 a răspuns:

Salut, iti va merge foarte bine, stai fara griji

2 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Cu parere de rau, insa vista sau win7 cere mult in special la grafica. Nu spun prostii, am instalat vista pe un PC asemanator si anume:CPU dual-core de 2. 13GHz; 2 Gb la RAM(400Mhz) si exact aceeasi placa video GF 7300 se. Sincer nu am fost multumit! Apoi am cumparat o placa video ATI HD 4800, insa restul sistemului o trage in jos. Nu spun ca vista nu ruleaza pe acest sistem insa nu satisfacator, asa ca am ramas tot la XP, pana voi face un upgrade la placa baza /procesor/ram. O zi buna!

| Cheloo_4836 a răspuns:

Salut, vista cu siguranta va merge cu ajutorul directx 10 pe care il are.winking