| E99 a întrebat:

cu o zi in urma mi.a venit telefonul comandat joi( 04.02. 2016), in prima zis, nu imi mergea senzorul de prozimitate, in aceeasi zi, dupa cv vreme, a inceput sa sa functioneze, dar nu neaparat gen ..sa intoarca imagini etc. ci intr.o aplicatie care daca dadea cu mana peste ecran ( senzor), se inchidea ecranul.
Azi a mai mers, chiar si rotirea pozelor, functiona toot., pana dupa masa, cand iar nu mai mergea si nici la momentul actual nu mai functioneaza.
CE SA FAC? Vreau sa il vac sa mearga, dar nu stiu cum. se poate, cum il pot face sa mearga? ( HYC ONE X. are lollipop, 5.1.1, dar nu e ROM oficial ..cred.)
FUNDAAA.

2 răspunsuri:
| Paulvasile10 a răspuns:

Du-l la service, ei stiu ce sa ii faca

| E99 explică (pentru Paulvasile10):

Nu am timp, si nici chef sa stric banii pe asa ceva, mai mult il strica, crede.ma.