| Mia999 a întrebat:

cum as putea incarca o baterie de telefon? deocamdata nu am un incarcator universal iar mufa in care se baga incarcatorul nu mai merge... pot incarca bateria intr un alt mod? multumesc

3 răspunsuri:
| Apocalipsa22 a răspuns:

Daca ai alt telefon compatibil cu bateri o incarci pe acel tele sau la un prieten. Daca nu cumperi incarcator universal sau repRi telefonul.

| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Indicat este sa iti cumperi un incarcator universal.
Acest incarcator poate incarca toate tipurile de baterii, acumulatorii de telefon sau smartphone ( 5v, 1A) sau chiar si cu 2A.
Sunt foarte practice si ieftine nu faci o investitie proasta daca achizitionezi un astfel de incarcator de acumulatorii.
Intra pe www.servicetelefoane.ro sectiunea "piese gsm " si vezi ce modele au pe stoc, eventual suna daca nu gasesti pe site, sigur au si nu sunt foarte scumpe 15-25 lei depinde de model.
Nu incerca cu fire sau alte improvizatii acasa ca ori strici bateria ori risti sa te curentezi. Stima.

| Ahatus a răspuns:

O pui in tigaie si o fierbi