| dandanielflorin a întrebat:

Buna cum e mai bine la msconfig la boot, advenced option si la Number of processor sa las 1 sau 2, ca vad ca am 2 nucle sa las asa cum e pe 1, sau sa bag 2 cum e mai bine?

Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Ai racire? cat de buna este? ai un cooler decent? e un procesor slab pentru jocuri si va rula foarte aiurea si se va incinge( am si eu celeron dual core)
Ai nevoie de o racire destul de buna pentru a rula bine.

3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Ce procesor ai? explica si iti dau detalii.

| dandanielflorin explică (pentru EneCristian):

Intel R Celeron R CPU J1800 @2.41 Ghz, 241GHz, La boot, advenced e 1 sa pun 2 sau sa las asa cum e vreau pentru jocuri daca activezi 2 nuclee e mai bine?

| dandanielflorin explică (pentru EneCristian):

Procesoru e integrat.Ce zici sa las asa la boot advenced sa las 1 nu 2? Se incalzeste mai tare daca pun pe 2 nuclee?

| EneCristian a răspuns (pentru dandanielflorin):

Ai racire? cat de buna este? ai un cooler decent? e un procesor slab pentru jocuri si va rula foarte aiurea si se va incinge( am si eu celeron dual core)
Ai nevoie de o racire destul de buna pentru a rula bine.